полли43
04.07.2021 04:20

с английским языком Passive Form

Нажмите на рекламу ниже и сразу увидите ответ
Популярные вопросы:
Ответ:
про739
12.07.2020 02:08
Last week I bought a computer, a microphones, some games to play, and a couple of stickers for the computer. I wouldn't actually say they were all reasonable things to buy. For example, computer games are honestly of no vlaue at all because I waste the precious time playing them. Computer is a necessary thing to have nowadays as everything depends on it so I wouldn't actually regard it as a 'wasteful buy'. In fact I gain a lot from surfing the Internet and things like that. The microphone falls into the category of things that I need just for myself as I like recording everything especially my own voice. This is not very important but still it's a thing for the soul. Generally I think we should always think before doing something especially when it comes to buying stuff...
0,0(0 оценок)
Ответ:
leramilver
01.10.2022 02:11
1)On Saturday morning I usually do jogging because I want to keep fit myself.
(В субботу утром я обычно бегаю трусцой, потому что я хочу держаться себя в форме.)
2)After school I go to a walk on the park
(После школы я иду на прогулку по парку)
3)On Saturday evening I read a books after I had a dinner with my family(В субботу вечером я читаю книги после того, как поужинаю со своей семьей.)
4)On Sunday morning I will take part in a school competition and I hope that I'll take the first prize in it.
(В воскресенье утром я буду принимать участие в школьном конкурсе, и я надеюсь, что я возьму первый приз в нем.)
5)In the afternoon I can to go to my grandparents with my family.
(Во второй половине дня я могу пойти к бабушке и дедушке с моей семьей.)
6)In the evening I and my father watch a football 
(Вечером я и мой папа смотрим футбол.)
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота