87780583887
19.07.2020 11:32

Люди вас нужно сделайте вас​


Люди вас нужно сделайте вас​

Нажмите на рекламу ниже и сразу увидите ответ
Популярные вопросы:
Ответ:
СофариПарк3
26.04.2023 20:45

1 It was time to go home, wasn't it?

2 Where did they find themselves after they turned down one path?

3 Whose mind was confused?

4 Was Frieda frightened?

5 What did she ask several old ladies for?

6 Did she understand the ladies?

7 Frieda wandered on till she came to a big open place, didn't she?

8 Where were men that Frieda saw standing?

9 Were people listening to the speakers?

10 Who was singing loudly and earnestly?

11 Was Frieda surprised or shocked?

12 There is nothing else like the famous Hyde Park meeting in all the world, isn't there?

0,0(0 оценок)
Ответ:
мaкs2005
15.12.2022 09:42
My school is rather big – it is a five-storeyed building. The building is modern – it was built about ten years ago and everything is new here. There is also all necessary equipment in the gym and other classes. The canteen is very light and clean – it is on the first floor. My favorite subjects are History, English and Economics. My favorite teacher teaches History, she is also our form-mistress. To my mind, the best place in the school is a library. I like visiting library, we can also study here. It is very cozy and very-well organized thanks to out librarian. During the breaks I like to chat with my friends and discuss interesting events. In a few months I will have my final exams. I will miss my school very much.

Моя школа довольно большая – это пятиэтажное здание. Здание современное – оно было построено около 10 лет назад и здесь всё новое. Здесь также есть всё необходимое оборудование в спортзале и других кабинетах. Столовая очень светлая и чистая – она находится на первом этаже. Мои любимые предметы – это история, английский и экономика. Мой любимый учитель ведёт историю, также она наша классный руководитель. Как мне кажется, самое лучшее место в школе – это библиотека. Я люблю посещать библиотеку, также мы можем учиться здесь. Она очень уютная и хорошо организованная благодаря нашему библиотекарю. Во время перемен я люблю поболтать с друзьями или обсудить интересные события. Через несколько месяцев у меня будут выпускные экзамены. Я буду скучать за своей школой.
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота