emilyrose2001
20.04.2020 11:22

Сделайте номер 3 25 диагонали параллелограмма

Нажмите на рекламу ниже и сразу увидите ответ
Популярные вопросы:
Ответ:
verunyabogachk
23.07.2022 00:39

Первод на английский язык:

I recently watched an interesting cartoon. Cartoon called "we bare bears". It seemed to me very funny. This film tells about the three brothers bears and their adventures.

In this cartoon, I liked most the quality of the animation. The whole cartoon is colorful and bright. I was pleased to look at a fascinating story. All the characters are very cute and look real.

Another advantage of the cartoon is the songs and soundtracks. Very atmospheric and great music.

Although this cartoon is wonderful, it is very short. I did not have enough time to get used to it. All events happened quickly.

I agree with many other forum posts. Cartoon is very funny and pleasant.

I would be interested to hear what you think about it. Do you agree with me?

0,0(0 оценок)
Ответ:
yanoobhelpme
24.12.2022 08:42
I have got a big and cosy room on the first floor of our house. There is a big window with lace curtains in it, so my room is full of light. I spend a great deal of my time in this room: I do my homework, listen to music, read books and chat with my friends via the Internet. The wallpapers are white with light blue flowers. There is a poster of my favourite music band above my bed. There is also a round mirror hanging on the wall and a small table under it. In the mornings I do my hair in front of it.I also have a big desk with a table lamp on it. I do my homework at it and sometimes draw small pictures with colour pencils. I keep my workbooks and exercise books on the shelf above the desk. It is very convenient, as I have everything at hand while doing my homework.My bed is not big, but comfortable. I like reading in bed before going to sleep, so I have a wall bracket lamp on the wall. I have got a lot of books and there is a bookcase near my bed.                                                                         У меня большая и уютная комната на втором этаже нашего дома. В ней большое окно с тюлевыми занавесками, поэтому моя комната полна света. Я провожу в своей комнате много времени: выполняю домашние задания, слушаю музыку, читаю книги и переписываюсь по Интернету со своими друзьями.Обои белые с голубыми цветами. Над моей кроватью висит плакат моей любимой музыкальной группы. Еще на стене висит круглое зеркало, и под ним стоит маленький столик. По утрам я перед ним причесываюсь.Также у меня есть большой письменный стол с настольной лампой. За ним я делаю домашнюю работу и иногда рисую картинки цветными карандашами. Свои учебники и тетради я храню на полке над столом. Это очень удобно, так как все под рукой, когда я делаю домашние задания.Моя кровать не большая, но удобная. Мне нравится читать в кровати перед сном, поэтому у меня на стене висит бра. У меня много книг, и возле кровати стоит книжный шкаф.  
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота