что-то типа этого:
const n = 8, m = 8;
var
A: array[1..n,1..m] of integer;
i, j, sum, product: integer;
isnotnull: boolean;
begin
randomize;
writeln('Случайная матрица:'); for i:=1 to n do begin
for j:=1 to m do begin
A[i,j] := random(51) - 25;
write(A[i,j]:5);
end;
writeln;
end; sum := 0;
for i:=1 to n do
if A[i,n-i+1] < 0 then
sum := sum + A[i,n-i+1];
writeln('Сумма отрицательных элементов побочной диагонали = ', sum); product := 1;
isnotnull := False;
for i:=1 to n-1 do
for j:=2 to n do
if (j > i) and (A[i,j] <> 0) then begin
isnotnull := True;
product := product * A[i,j];
end;
if isnotnull
writeln('Произведение ненулевых элементов в области выше главной диагонали = ', product)
else
writeln('Ненулевых элементов в области выше главной диагонали нет.', product); readln;
end.
Інтернет-енциклопедії, словники та онлайн-перекладачі
Перегляд презентації
Тема: робота з інтернет енциклопедіями, словниками та онлайн перекладачами.
Навчальна мета: ознайомити з роботи з веб-енциклопедіями, словниками та онлайн перекладачами.
Розвиваюча мета: розвити уявлення учнів щодо використання новітніх технологій у навчанні.
Виховна мета: виховати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. ВІДТВОРЕННЯ І КОРИГУВАННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Лови помилку»
На картках записані групи слів. Учні викреслюють зайве поняття, обмінюються картками, здійснюють взаємоперевірку.
1. Веб-сайт, веб-браузер, мережна папка.
2. Пошук, ключові слова, обліковий запис.
3. Зображення, папка, фрагмент тексту.
4. Гіперпосилання, веб-сайт, ім'я комп'ютера.
5. Локальна мережа, Інтернет, глобальна мережа, комп'ютер.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Чи доводилось вам шукати пояснення конк