Мен Ақтауда тұрамын, ол менің туған қалам, кіші Отаным. Сондықтан туған өлкемді қадірлеп, мақтан тұтамын. Мектебім де қаланың орталығында орналасқан. Мен үшін Ақтаудың орны ерекше.
Ақтау қала ретінде XIXғасырдан таныла бастаған. Өзіндік тарихы бар туған қаламның бүгінгі көрініс көз тартарлық. Каспий жағалауы – Ақтаулықтардың, қонақтардың демалыс орны. Жыл барысында өткізілетін дәстүрлі мерекелер осы жағалауда орналасқан орталық алаңда ұйымдастырылады. Ақтауды мәдени орталық ретінде көпшілік мақтаныш етеді. Облыс орталығы болғандықтан ірі өнеркәсіп зауыттарынан алюминий, әсіресе мұнай, сүт өнімдерін т.с.с өндіріледі..
Мынадай бақытты өмірде, тыныштығы жарасқан қазақ жерінде , Ақтаудай көркем қалада өсіп келе жатқаныма ризамын. Келешекте өмірден өз орнымды тауып, кірпіш болып қалану- басты мақсатым.
Ана тілі
Тақырып: Ыбырай Алтынсарин аудармасы «Ат пен Есек» Иван Крылов
Мақсаты: И. Крылов шығармасындағы негізгі ойын түсіну, өз ойын қалыптастыру, ойын еркін жеткізу,
Міндеттері: Сабақтың дұрыс құрылған мақсатын, міндеттерін, нәтижесін тауып, ретімен орналастыру; Ы. Алтынсарин, И. Крылов туралы деректерді қайталап, толықтыру; сұрақты дұрыс қою; шығарманың әсерлі жерлерін талдау;
Нәтижесі: сурет салу/ кейіпкерге хат жазу/ тілек айту (таңдау бойынша)
Сабақтың барысы
Жабдықтар Уақыты
Сабақтың дұрыс құрылған мақсатын, міндеттерін, нәтижесін тауып, ретімен орналастыру Қиылған дайын қағаздар 2мин
Кіріспе: жеңіл\күрделі сұрақтар стратегиясы (3\3)
Әр бала өз парағына 3жеңіл, 3 күрделі сұрақ жазады. Топқа бөлініп бір - бірлерінің сұрақтарына жауап береді
Бұл өткен сабақтың тақырыбы Дайындалған парақтар, фломастерлер 4мин
Кезең.
Берілетін уақыт (40мин) Сабақтың өту барысы Оқушы жұмысы жабдықтар
Білім
9 мин Елестету арқылы әңгіме құрау.
- Шығарманың кейіпкерлерін атаңдар
- Ат өзінің істеген қылығына неге өкінді?
- Жазушы қандай мәселені көтерді?
Берілген сурет бойынша әңгімелеу
Өлеңді оқу, топпен ақылдасу, сұрақтарға жауап беру Сурет
Дайындалған парақтар, фломастерлер
Түсіну