lenaguba1974ayp06vyr
28.12.2020 11:24

Оленди тыңдап, ән мәтініндегі көтерілген мәселелерді анықтаңдар. Қолға келіп қонса жұлдыз,
Жанға серік болса жұлдыз.
Аспан, аспан шайдай ашық,
Жұлдыз, жұлдыз қандай қашық?!
Құсжолы, ғарыш көкке туған жерден
Телмірем жандай ғашық.
Ғарышқа қанат қақты туған жерден
Самғап қанша ұл-қыз.
(Y.Есдәулетов​

Нажмите на рекламу ниже и сразу увидите ответ
Популярные вопросы:
Ответ:
Celestialess32
19.05.2022 02:48

ответ:5.Т/Ж2.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау

5.Б/С3 Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап әдеби эссе жазу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

-берілген ақпаратты түсіне отырып, шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды;

-кейіпкерлерді «Кейіпкерге сипаттама » әдісімен талдайды,

-ұсынылған құрылым бойынша кейіпкердің өзіндік құндылығын талдайды

Шығарманың құндылығын талдап, әдеби эссе жазады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Әңгімедегі құндылықтарды ескере отырып,өзіндік ой түйе алады. тақырыбы мен идеясын анықтай отырып, шығарманың тақырыбы мен идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізе алады.

«Егжей-тегжейлі білуге (түсінуге) арналған оқылым сканерлеу әдісі бойынша әңгіме мәтінінен негізгі кейіпкерлердің образын таңдап өз сөздеріңмен сипаттап,сызбаға ретімен орналастырады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Шығарма идеясына байланысты ерекше пікір білдіре алады;

Кейіпкерлерді салыстыра отырып,өзіндік баға бере отырып талапқа сай әдеби эссе жазады

Бағалау критерийлері

Шығарманың мазмұны мен тақырыбын меңгереді, идеясын анықтайды.

Шығарманың құндылығын талдап, әдеби эссе жазады.

Әдеби шығармаларды талдап салыстырады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:әдеби шығарманының тақырыбы мен идеясын анықтай отырып, тақырыпқа байланысты сөз маржанынан ,сөз тіркестерін құрастырып әдеби эссе жазу.

Пәнге қатысты сөздік қор : жоңышқа,топшылау,шіркеу

ұстара

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба? Шығарма неліктен «Анасын сағынған бала» деп аталды?

Есмағанбет қалаға аттанғанда неліктен баланың «өңіне бір кірбің,көздеріне де мұң ұялағандай еді...»

Жазылым бойынша ұсыныстар: «Дара диаграмма» әдісі арқылы жазбаша түсіндіру шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығын анықтау

Ишара: күлімсіреу,құшақтау

Құндылықтар

ға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият

Ынтымақ бастауы- отбасы құндылығы. Отбасы мүшелерінің бірін-бірі құрметтеуге үйретемін.

Ана мен бала арасындағы махаббат.

Пәнаралық байланыс

Сөз тіркестерін тауып ,сөйлем құрастыра отырып тіл білімін байланыстырамын.

Жеке тұлға құндылықтарын қалыптастыру мақсатында алған білімдерін іс жүзінде шығармашылықпен өзін –өзі танумен қалыптастырады.

«Әрқашан күн сөнбесін» әнін тыңдата отырып музыкамен байланыстырамын.

Алдыңғы оқу

Қандай балалар жазушыларын білеміз?

Сабақ барысы

Сабақта жоспарланған уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Қалып

тастырушы бағалау

Ресурс

тар

Сабақ

тың басы

2-минут

Сабақтың ортасы

1.Ойлау дағдыларының деңгейлері: ( білу)

Ширату жаттығулары

-Балаға ең керегі не? (отбасы )

-Отбасының тірегі кім? (Әке)

-Отбасының ұйытқысы кім? (Ана)

-Отбасының қуанышы кім? (Бала)

-Әке,ана,бала үшеуі нені құрайды? (отбасы )

-Сержан қайда барғысы келді? (Алматыға)

-Сержанның арманы орындалды ма?

Алақан,күн,жүрек суреттері бойынша топқа бөлемін

-Өмірде сен үшін алақаны жұмсақ кім? Уәде тобы

- Жүрегі жылы кім? Сағыныш тобы

- Күндей күлімдеп,шуақ шашатын кім? Арман тобы

«Әрқашан күн сөнбесін» әнін тыңдау арқылы ой қозғайды,ақпаратты анықтайды.

2.Ойлау дағдыларының деңгейлері: ( түсіну)

Шығарманың өн бойында қандай Сержанды кездістіреміз?

«Оқиға тізбегі» әдісі арқылы мәтінді түсініп оқып, шығармадағы мәселелерді өз сөздеріңізбен тұжырымдаңыз.

Шығарманың басында

Сағынған Сержан

Шығарманың ортасында:

Уәдеге сенген Сержан.

Шығарманың соңында:

Арманы алданған Сержан

Стрелка вправо 6Стрелка вправо 5

3. Ойлау дағдыларының деңгейі (қолдану)

Бағалау критерийі

-Шығармадағы кейіпкерлерді анықтайды

-шығармадағы кейіпкердің өзіндік құндылығын талдайды..

-кейіпкелерді салыстырып ,бағалайды.

Топтық жұмыс

тапсырма. Әр топқа жеке тапсырма беріледі

«Егжей-тегжейлі білуге (түсінуге) арналған оқылым сканерлеу әдісі бойынша әңгіме мәтінінен негізгі кейіпкерлердің образын таңдап өз сөздеріңмен сипаттап,сызбаға ретімен орналастырыңыздар

Объяснение:

0,0(0 оценок)
Ответ:
Sdhinkj
07.12.2020 16:14
-Cәлем, Айдана! - Сәлем, Нұрлан! - Айдана, мен сені түскі асқа шақырайын деп едім, келесің бе? - Туған күнің бе? -Иә, достарымды шақырайын дегенмін. - Құттықтаймын! Жақсы, келейін, рақмет! Мекенжайың? - Абай көшесі, 15 үй, 58 пәтер. - Көп қонақ шақырдың ба? - Жоқ көп емес, тек ең жақын достарымды шақырдым. - Сағат нешеде? - Сағат бірде.

Или другой диалог Сәлем Айдос! - Сәлем Жарқын! Қайда барасың? -Асханаға бара жатырмын. -Қай асханаға? -Шәкәрім көшесінде студенттер асханасы бар. - Ол асхана тамағы дәмді ме? - Иә дәмді?  -  Бағасы қымбат па? -Жоқ, арзан. - Мен де сенімен бірге барайын. - Жақсы, кеттік.
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота