dndzanton
22.08.2021 03:41

21. Окытудың ең негізгі куралын көрсетініз A) кодоскоп

B) топшамалар

C) оқуға арналған кітап

D) бағдарлама

E) үн таспа

22. Сөйлеу дегеніміз

A) сүракка жауап беру іс-әрекеті

B) тыңдап-түсіну іс-әрекеті

C) жазу іс-әрекеті

D) оқу іс-әрекеті

E) тіл арқылы жүзеге асатын іс әрекет

23. Ағылшын тілінде жазуға үйренудегі негізгі киындык

A) дауыссыз әріптердін окылу зақдылыктарыньщ болуы

B) дыбыстардын көптігі

C) агылшын тілінде әріптердін көіггігі

D) дауысты әріптердің окылу заңдылыктарының болуы

E) дифтонггардын болуы

24. Грамматика сабағындагы негізгі оку кұралы

A) үнтаспа

B) кодоскоп

C) сөздік

D) грамматикалык кесте +

E) кинофильм

25. Окытудың жоғарғы кезеніндегі колданылатын іс-әрекет

A) аудару

B) жазу

C) оку

D) тыңдау

E) ауызша сөйлеу

26. Мұғалім сабақ жоспарын әзірлеуді мынадан бастайды

A) көрнекіліктер әзірлеу

B) жаттығуларды бөлу

C) сабактың қиындыктарын анықтайды

D) материалды іріктеуден

E) мақсаттарды аныктаудан

27. Шет тілі сабағын өткізгеннен кейінгі негізгі жұмыстың түрі

A) жоспарлау

B) пікір алмасу

C) жаттығу

D) қайталау

E) талдау

28. Ағылшын тілі етістіктерінің шақтарын айыра алмау

A) орфоэпиялык кедергі

B) орфографиалық кедергі

C) грамматикалык кедергі

D) фонетикалык кедергі

E) лексикалык кедергі

29. Қабілетті, дарынды балаларға 1-11 сынып аралығында кең қанатты жалпы білім беріп, кейбір пәндерді терендетіп окытады

A) мектеп – кешен

B) кәсіптік лицей

C) гимназия

D) лицей

E) жеке меншік мектептер

30. Тәрбиенің ңегізгі мақсаты

A) сананы қалыптастыру

B) өнегелі тұлғаны тәрбиелеу

C) бакытты тұлғаны тәрбиелеу

D) азаматты тәрбиелеу

E) жан - жакты және үйлесімді дамыған тұлғаны тәрбиелеу

31. Топ басталатын адам саны

A) 6

B) 8

C) 4

D) 1

E) 2

32. Факультативтік сабақтардың негізгі сабақтардан айырмашылығы

A) әдіс-тәсілдерінде

B) окыту мазмұнында

C) окыту принциптеріне

D) окыту көлемінде

E) окыту құралдарында

33. Факультативтік сабактарға мына окушылар катыса алады

A) тек үздік оқушылар

B) окушылар түгел катысады

C) тек білім деңгейі төмен окушылар

D) таңдап алынады

E) барлық тілге кызығушылығы бар оқушылар

34. Сабақ жоспарын жазғанда мұғалім алдын ала мынаны біле алмайды

A) морфологиялык қиындықты

B) лексикалык қиындықты

C) фонетикалык қиындықты

D) сыньштағы психологиялык атмосфераны

E) грамматикалык қиындықты

35. Таңбалы көрнекі кұрал

A) кино үзінділері

B) схемалык көлемді модельдер

C) фото суреттер

D) табиғи объектілер

E) топшамалар

36. Грамматикалық-аударма әдісі мына ғасырда колданыла бастады

A) 20 ғасырда

B) 16 ғасырда

C) 17 ғасырда

D) 15ғасырда

E) 18-19 ғасырда

37. Шет тілінде оқи білу дегеніміз

A) сөзді тану

B) оку жылдамдығы

C) әріптерді тану

D) белгісіз сөздердің мағынасын түсіну

E) шетел сөзін жылдам танып, оны дауыстай білу

38. Жаңа оқулықтардың түрін атаңыз

A) альбом

B) буклет

C) интерактивтік

D) әдістемелік

E) электрондық

39. Берілген мәтіндегі мәселе бойынша оқушы өз ойын ортаға салып, еркін сөйлеуге дағдыландыратын тапсырма

A) let’s review

B) focus on grammar

C) talk to your friend

D) true or false

E) what do you think?

40. Қазақстан Республикасында сабақтан тыс тәрбие жұмысын ұйымдастырып, үйлестіріп, келістіріп өткізетін педагог

A) әлеуметтік педагог

B) тәлімгер

C) пән мүғалімі

D) мектеп днректорынын тәрбне ісі жөніндегі орынбасары

E) сынып жетекшісі

41. Сынып жетекшісінің міндетті кұжаты, саналы, мақсатты болжамы

A) Жеке окушылармен жұмыс жоспарлары

B) Сабақ жоспарлары

C) Перспективалық жоспар

D) Күнтізбелік – тақырыптық жоспар

E) Тәрбие жұмысының жоспары

42. Біліктер мен дағдырарды қалыптастыратын әдіс

A) практикалық

B) түсіндіру

C) көрнекілік

D) сөздік

E) жаттығу

43. Сөздердің айтылуын және жазылуын, оқыту әдісін табыңыз

A) Тонограмма, имитация, аналогия, транскрипция

B) окыту ережесі, окыту, имитация, транскрипция

C) интовация, редукция

D) артикуляция, редукция

E) транскрипция, орфография, окыту ережесі

44. Сабақ барысында фонетикалық жаттығу өткізудің мақсаты

A) айту дағдыларын дамыту

B) лексикалық дағдыны қалыптастыру

C) балалардың білімдерін бағалау

D) өзіне оқушылардың назарын аудару

E) грамматикалық дағдыны қалыпттастыру

45. Шет тілін үйрету тіл әрекетінің мына төрт бөлігін көздейді

A) Сөйлеу, тыңдап -түсіну, оку.

B) тындап -түсіну, сөйлеу, жазу, оқу +

C) сөйлеу, тындап -түсіну. оқу, аудару

D) сөйлеу. жазу. тындап- түсіну. әңгімелесу

E) сөйлеу, тыңдап- түсіну, оку, жауап беру

Нажмите на рекламу ниже и сразу увидите ответ
Популярные вопросы:
Ответ:
Lena12281995
23.06.2022 13:53
Оқүға Шақыру 
Балалар! Оқүға бар! Жатпа қарап! 
Жуынып, киініңдер шапшаңырақ! 
Шақырды тауық мана әлдеқашан, 
Қарап тұр терезеден күн жылтырап. 

Адам да, үшқан құс та, жүрген аң да, 
Жүмыссыз тек тұрған жоқ ешбір жан да: 
Кішкене қоңыз да жүр жүгін сүйреп, 
Барады аралар да ұшып балға. 

Күн ашық, тоғайлар шат, ың-жың орман, 
Оянып жан-мақүлық түнде қонған, 
Шығады тоқылдақтың тоқ-тоқ даусы; 
Сайрағы сарғалдақтың сыңғырлаған. 

Өзенде балықшылар ау қарап жүр, 
Тоғайда орақ даусы шаң-шұң орған. 
«Аллалап», ал кітапты қолдарыңа! 
Кұлдарын Құдай сүймес жалқау болған. 
Тарту 
Балалар, бұл жол басы даналыққа, 
Келіңдер, түсіп, байқап, қаралық та. 
Бұл жолмен бара жатқан өзіңдей көп, 
Соларды көре тұра қалалық па?! 
Даналық — өшпес жарық, кетпес байлық, 
Жүріңдер, іздеп тауып алалық та!
0,0(0 оценок)
Ответ:
Alica2653
04.08.2021 13:18
Гугл же в а так.

Абай Кунанбайулы родился в Чингизских междугорьях Семипалатинского уезда Западно-Сибирского генерал-губернаторства (с 1845 года Семипалатинская область) (по нынешнему административному делению в Абайском районе Восточно-Казахстанской области) в семье крупного бая Кунанбая Оскенбаева (Ускенбаева) рода Тобыкты из казахского племени Аргын. Семья Абая принадлежала к местной знати; дед (Оскенбай) и прадед (Иргизбай) главенствовали в своём роду в качестве правителей и биев.
Начатое в детстве домашнее обучение у муллы было продолжено в медресе у муллы Ахмет-Ризы в Семипалатинске, где преподавали арабский, персидский и другие восточные языки. Одновременно посещал русскую школу. К концу пятилетней учёбы начинает писать стихи, сначала приписывая их авторство своему другу Кокпаю Джантасову. С 13 лет отец Кунанбай начинает приучать Абая к деятельности главы рода. В возрасте 28 лет Абай отходит от неё, целиком занявшись самообразованием, но только к 40 годам создаёт свои первые взрослые стихотворения. Значительным событием для Абая явилось его общение с политическими ссыльными Е. П. Михаэлисом, Н. Долгополовым, С. Гроссом.
На формирование мировоззрения Абая оказали влияние поэты и ученые Востока, придерживавшиеся гуманистических идей (Фирдоуси, Алишер Навои, Низами, Физули, Ибн Сина и другие), а также произведения русских классиков, а через них и европейская литература вообще. Он переводил Крылова, Лермонтова, Пушкина, Гёте и Байрона.
Характерна история стихотворения «Қараңғы түнде тау қалғып» ("Горы дремлют в тёмной ночи"), ставшего народной песней. Гёте написал «Wanderers Nachtlied» ("Ночную песню странника"), Лермонтов переложил её на русский язык ("Горные вершины спят во тьме ночной..."), а спустя ещё полвека Абай Кунанбаев передал её содержание на казахском языке.
Абай Кунанбаев распространению русской и европейской культуры среди казахов. Впоследствии его примеру последовал Турар Рыскулов.
Некоторое время Абай работал волостным упра­вителем.
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота