00svetochka00
06.06.2021 14:05

2.Диалогты толықтырыңыз. -Сәлеметсіз sigma*e

-Қалыңыз қалай?

Сiздiң ше?

Денсаулығыныз калай?

Ата-анаңыз аман-есен sigma*e

Сiзбен кездескеніме куаныштымын.

Бәріне сәлем айтыныз! !

Нажмите на рекламу ниже и сразу увидите ответ
Популярные вопросы:
Ответ:
datskivvera
30.01.2023 23:42

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны: 10

Қатыспағандар:

Пән мұғалімі: Б.Д.Толеубаева

Мерзімі: 16.11.18

Бөлім:

Көркем әдебиет және эпикалық сарын

Сабақтың тақырыбы:

М.Мөңкеұлы «Үш қиян» толғауының берер тәрбиесі және қоғам

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/Ж4-көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану

Сабақ мақсаты

Толғауда көтерілген замана жағдайын анықтау және дәлелдеу

Құндылықтарды игерту

«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:

-тіл мен мәдениет;

-өмір бойы білім алу;

-топ мүшесі ретінде жауапкершілікті сезіну;

-топтаса және жұптаса ынтымақтастықпен жұмыс жасау;

Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса жіне жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу, өзінідік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады.

Пәнаралықбайланыс

Тарих,қазақ тілі

АКТ-ны қолдану дағдылары

Электрондық оқулық, интерактивті тақта

Қ

Өлеңнің әр тармағына дәлелді пікірлерін білдіре алады.

Тілдік мақсаттар:

Менің ойымша... Менің түсінгенім бойынша... Мұрат ақынның қайғыруына қарағанда... Заманның жағдайын, адамдардың пейілін мына өлең жолдарында... анық айтып өтеді.

Диференциация

Оқушылардың барлығы өлеңде көтерілген мәселелерді анықтайды.

Оқушылардың көбісі өзіндік пікірлерін дәлелді түрде жеткізеді.

Оқушылардың кейбірі айтылған пікірлерді өмірде қолдана алады.

С

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурс

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу

Ынтымақтастық атмосферасын туғызу. «Май шам» әдісі.

Шеңбер бойымен тұрып, жағылған май шамды бір-біріне өткізе отырып, жақсы тілектерін жеткізеді.

Топқа бөлу: Қағаз қиындылары арқылы бөлінеді («Еділ», «Жайық»)

Үй тапсырмасын сұрау

«Ой шақыру» әдісі арқылы сабақтың мақсатын анықтау

Интерактивті тақтада берілген суреттер арқылы сұрақтар қою

Сабақтың ортасы

1.Тапсырма

ТЖ

«Үш қиян» толғауының идеясын үш сөйлем арқылы тұжырымдап, тірек сызба, сурет арқылы постермен жұмыс.

ҚБ. «Плюс, минус, қызықты» тәсілі.

2.ЖЖ. Кестені толтыру. Оқушыларға толғаудың әр шумағын беріп, сол шумақ бойынша жұпта жұмыс жасайды.

Үзінді

Ақынның айтар ойы

Менің қабылдауым

Заман қайтір түзелсін,

Қоңсыдан туған би болды...

Ақылсыздың баласы

Ақшасына сүйеніп,

Айтқан сөзі пұл болды,

Заманың мұндай сұм болды.

ҚБ. «Бас бармақ» әдісі.

3.ТЖ. «Әдеби әңгіме шеңбері» әдісі

Толғаудың ұлттық құндылықтарын талдау үшін мұғалім оұушылардан екі шеңбер жасап тұруды талап етеді (Бір-бірін көретін ішкі және сыртқы шеңбер), осылайша «әдеби әңгіме» шеңберін ұйымдастырады.Оқушылар мұғалім берген тақырыптардың біреуін талқылайды, мысалы «ақын не себептен заманды адыра қалғыр»дейді?,бір минут ішінде бір-біріне қарама-қарсы қарап тұрған оқушылар өз ойын айтады.Мұғалім алмасу уақытын қоңырау арқылы білдіреді.Аяқталған соң, сыртқы шеңбер мұғалім «тоқта» дегенге дейін солға қарай жылжып, жаңа серіктеспен кездеседі. Осы ретпен «Өлеңнен қандай ұлттық құндылықтарды байқауға болады? » деген келесі сұрақты талқылайды.Мұғалім кез келген уақытта талқылау тақырыбын өзгерте алдады.

ҚБ. «Мадақтау тағамы»

Топтар өзара бағалауды стикерге жазу арқылы жүзеге асырады.

Сабақтың соңы

Кері байланыс. «Ауа райы» әдісі арқылы ауыл бейнеленген суретке күн, бұлт, қар суретін жапсырады.

Күн- өте жақсы түсіндім, сабақ қызықты болды.

Бұлт –жақсы түсіндім, ұнады.

Жаңбыр-маған қиындау тиді.

Үй тапсырмасы: Ойтолғау «Мен бейбіт елде тұрамын!»

Объяснение:

0,0(0 оценок)
Ответ:
Danila240899
14.10.2020 11:46
Кітапхана оқырман үшін үлкен тәрбие мектебі, сансыз сұрақтардың жауабын табуға болатын сиқырлы да киелі орда. Кітап – уақыт пен кеңістіктің тынысына толы адамзат ойының жемісі, қоғамның мәдени күштерін дамытудың қуатты құралы, қайнар бұлағы. Оқушы сана-сезімінде адамзат жүріп өткен тарихи-мәдени әлеуметтік жол кітап арқылы өзінің мән-мағынасымен, барлық қырмен ашылды. Мәдениет пен өнер ұлы болмайынша, ұлт ұлы болмайды дегендей, егеменді мемлекетіміздің болашағы жастардың мәдени танымдық қабілетін қалыптастыратын мәдени ортаның бірі кітапхана болып табылатынын бүгінде білмейтін адам кемде кем.«Семей қаласының Орталықтандырылған кітапхана жүйесі» ММ қалыптасу мен даму жолында өз қиныншылықтарын да бастан өткізді. Қалалық еңбекші депутаттар Советі атқару комитетінің 1976 жылдың 1 наурызындағы №5-83 шешімімен Семей қаласындағы 30 қалалық кітапхана біріктіріліп, Орталықтандырылған кітапхана жүйесі болып құрылды. Кітапханаларды бір жүйеге тоғыстырып орталықтандыру – біріккен кітап қорын құру, кітапхана ісін, қызметкерлерді басқару, материалдық базаларды нығайту үшін алдағы уақытқа қызмет түрлерін жоғары деңгейде өркендетуге, стратегиялық міндеттер қоюға үлкен мүмкіншіліктер берді.Алайда, оңтайландыру уақытында (1993-1996 жж.) қала жүйесінде 26 кітапхана қысқартылып, 1997 жылы Орталықтандырылған кітапхана жүйесінің құрамына 4 қалалық кітапхана мен Шүлбі кентіндегі кітапхана кіріп, небәрі 5 кітапхана қалды.Қалалық орталық кітапхана және 3 қалалық бөлімше мен Шүлбі кентіндегі кітапхана-бөлімшесі өз мойындарына жабылған кітапханалардың оқырмандарына қызмет көрсетуді  алып қана қоймай, сонымен қатар жұмыс барысына жаңа кітаптармен қамтамасыз етілу үшін ақылы қызмет түрін енгізді, сондай-ақ қосымша қаржы көздерін яғни демеушілерді іздестірді.Осылай 2001 жылы «Евразия» қорының 32 500 АҚШ долларын құрайтын грантын жеңу арқасында «Экономика және құқық ақпарат орталығын» құрылды  - 2003 жылы балалар және жасөспірімдер кітапхана-бөлімше ашылды-  2004 жылы Цемент кентіндегі кітапхана-бөлімше ашылды-  2005 жылы Жаңа ақпараттық технология бөлімі ашылдыҚазіргі уақытта қала жұртшылығына 7 кітапхана қызмет көрсетіп отыр.
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота