Як наша мова: дзе да ідзе, ідзі ды хадзі; а як маскоўская мова: бярэ ды дзярэ, ды і чорт іх разбярэ, хто каго дзярэ Іжыца, дубец к спіне бліжыцца (аб даўнейшым трудным навучанні па славянскіх кнігах, у часе якога і білі). -Сказаў бы, ды печ у хаце - Язык Вільні дапытай = Хто пытае, той не блукае (той не блудзіць) = Невядомая дарога на канцы языка = Пытаючыся, дапытаешся
- Язык у роце, як чорт у балоце = Хто язык доўгі мае, таму дрэнна бывае = Языча, языча, сабе дабра не зыча = Языча, языча, які чорт цябе кліча? = Свой язык горшы за ліхога суседа = Языку дай волю - завядзе ў няволю = Праз язык галаву сцінаюць
- Язык не калодка, ведае, што салодка = Як клёцкі ў малаку, то па дзве валаку, а як у водзе, то раз, два - і годзе
Мой город Ворсма. Я люблю свой город ведь я там родилась (ся) . Для каждого свой город важен и каждый гордится своим городом. У меня в городе очень красиво чисто а главно уютно . В моем городе очень много людей ( или у тебя мало ) и все люди у нас добрые . Я патриот своего города ведь мой город такой прекрасный. И в 2007 году началось восстановление островоезерского монастыря . И в Ворсме есть реки красивые здания,дома. И в Ворсму приезжают туристы ведь в Ворсме очень красиво. Я горжусь своим городом. Надеюсь
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota
Оформи подписку