Життєві цінності людини відіграють ключову роль в його долі, тому що від них залежить прийняття рішень, реалізація права вибору, здійснення життєвого призначення, взаємовідносини з іншими людьми.
Цінності передають нам з самого народження наші батьки, вчителі, вихователі, друзі. Кожна людина виростає зі своїм набором цінностей. Найцікавіше те, що вони не завжди служать людині, а можуть навпаки, навіть заподіяти їй шкоду.
Духовні цінності мають на увазі наявність в них духа, або дущі. Розвиток і посилення свого внутрішнього духа, дущі.
Усвідомлення того, що ці цінності ти відкриваєш в собі, перш за все для себе і свого блага, а не для очей оточуючих. Ти вибираєш бути таким саме для себе.
Можна привести в приклад такі духовні цінності як: чесність, усвідомленість, відповідальність, любов в першу чергу до себе, а потім до оточуючих, віра в себе, співчуття, щирість, любов до своїх батьків. Так можна перераховувати довго. Головне, щоб кожна цінність робила тебе сильніше.
Практикуючи ці цінності в собі, дотримуючись їх тому, що ти так вибираєш, ти стаєш духовно сильною людиною. Мені ще невідомо чому так це є.
Наш сучасний світ наскільки цікавий,що не встигаеш за всим гати і всим захоплюватись.Можно знайти собі купу завдань,безліч корисних справ і бути від цього счасливим та задоволеним. Але ,як правило не кожному сучасному підлітку та і дорослій людині це до смаку.Буває і так ,що людину захоплює зовсім друге,ганебне ставлення до свого життя.Тому кожен з нас повинен дбати про життя без спокуси.Навкруги нас дуже багато спокусливих речей - куріння тютюну,вживання наркотиків,ігроманія,вживання спиртних напитків.І це все в кінцевому результаті ні до чого доброго не доведе.Людина сама будує своє життя. І як дбайлий господар свого майбутнього повинна розуміти,що спокуса, яка нас оточує навкруги, це лише мішура,затуманювання очей,зло,ганьба.І тому кожен повинен мати рацію,якщо спокуситися на спокусу, яка оточує наше життя,то можно залишитися ні з чим.Без щасливого майбутнього, без сімії і друзів,без мрії на яку чекав все життя.Мабуть кожен знає,якщо хоч раз спробувати щось - наркотик,зілля, то повернутися до нормального життя дуже і дуже тяжко, а часом даже не можливо.Тому задумайтесь, варто це вашого життя? Я сподіваюсь,що більша частина дасть негативну відповідь.